ایده پردازی در لباس

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest

ایده پردازی در طراحی لباس

در دنیای مد ، طرح های جدید قبل از بریده شدن و دوختن به صورت طرح های دستی ارائه می شوند،ابتدا یک طراح، مدل اصلی را به عنوان پایه طرح طراحی می شود ، می کشید. هدف این نیست که یک چهره واقع گرایانه ترسیم کنید ، بلکه یک بوم خالی لازم داریدکه از انواع چیزهایی که می توانید تصاویر مربوط به لباس ها ، دامن ها ، بلوزها ، لوازم جانبی و بقیه کارهایتان را روی آن نشان دهید. افزودن رنگ و جزئیاتی مانند درز و دکمه ها به زنده شدن ایده های شما کمک می کند.

ما دو روش ایده پردازی داریم :

۱- مستقیم : کانسپت(منبع ایده ) به صورت واضح در طرح لباس مشخص هست وهرکسی میتونه تشخیص بده از چی الهام گرفتین

۲-روش غیر مستقیم :که فقط به شما کمک میکنه ذهنتون متمرکز باشه وبه یک طرح وخلق جدید برسین ومهم نیست کانسپت شما مشخص باشه

از هر روشی برای ایده پردازی استفاده میکنید بهتر اینه که کانسپتتون رو به دیتیل های مختلف تبدیل کنید وبهد از این دیتیل ها خیلی راحت تر به طرح خلاقانه برسین

طراحانی که به سبک معماری دست و پنجه نرم می کنند ، از مواد خود به عنوان بلوک های ساختمانی استفاده می کنند و فرم پوشیدنی را به همان روشی می سازند که معماران از بتن ، سیمان و شیشه برای ساخت سازه های خود استفاده می کنند. غول های مد مانند  پیر بالمین و جانفرانکو فره حتی از پس زمینه ذهنی معماری شروع کردند. بالمن در علاقه خود به ادغام عناصر معماری در طرح های خوداشاره داشت و می گفت: "ساخت لباس ،معماری حرکت است".
علائم برجسته مد که از معماری الهام گرفته شده است شامل نسبت های اغراق آمیز و زاویه های منحنی و توجه خاص به ساخت و شکل ها است. برای ایجاد جلوه ای سه بعدی و معماری ، پارچه ها اغلب از طریق چین ، تاشو و لایه بندی به منظور ایجاد جلوه نهایی دستکاری می شوند.