تاریخچه روسری

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest

تاریخچه روسری

به راحتی می توان گفت که تقریباً هر کس یک یا دو روسری در کمد خود دارد. این لوازم جانبی اصلی است که در انواع رنگ ها ، پارچه ها و سبک ها عرضه می شود – روسری برای هر نوع سلیقه ای در آن وجود دارد. این که آیا شما یک شیک پوش هستید که یک قطعه زیبای ابریشمی هرمس را به نمایش می گذارید یا فقط سعی در گرم نگه داشتن آن دارید ، روسری به نمادی جاودانه از راحتی و سبک تبدیل شده است.

بنابراین ، چطور چنین اکسسوری ساده ای همه گیر شده است؟ در حقیقت ، روسری برای مدت طولانی تری از آنچه تصور می کنید پوشیده شده است. تا سال 1300 قبل از میلاد به طور دقیق. اولین روسری ها به مصر باستان برمی گردند ، جایی که این یک نماد موقعیت بود که نشان دهنده اشراف و سلطنت بود. ملکه نفرتیتی شیک پوش اصلی بود – او شاید یکی از اولین کسانی بود که روسری به سر داشت. او مرتباً پارچه ای شبیه روسری را در پشت سر مدل موی مخروطی شکل خود قرار می داد.

چین همچنین پذیرای اولیه روسری بود. در آنجا ، در اصل بخشی از لباس نظامی چین بود. روسری های حاشیه ای و مستطیل شکل با قدمت حدود 1000 سال قبل از میلاد بر روی مجسمه های سربازان چینی کشف شد روسری ها همچنان بخشی از لباس نظامی هستند: تکرار اولیه لوازم جانبی دیگر چینی ها (حدود 230 سال قبل از میلاد) بخشی از لباس سربازانی بود که تحت امپراتور چنگ خدمت می کردند. این روسری ها به نشان دادن درجه نظامی کمک کردند.

به همین ترتیب ، سربازان کروات در قرن 17 نیز با توجه به رتبه روسری داشتند. کسانی که در پایین تیر توتم قرار داشتند ، روسری هایی از پنبه بریده داشتند ، در حالی که روسری های مربوط به افسران از ابریشم خوب ساخته شده بود.نسخه بعدی روسری که جمع شد کمی سودمندتر بود. در روم باستان در حدود ساعت 10 بعد از ظهر ، رومیان شروع به استفاده از یک تکه پارچه معروف به سوداریوم یا “پارچه عرق” کردند ، دقیقاً همان چیزی که به نظر می رسد. کسانی که به ورزش یا کار شدید بدنی مشغول هستند ، برای پاک کردن و پاک کردن عرق ، اغلب یک تکه پارچه را دور شخص خود نگه می دارند. مردان اغلب آنها را می پوشیدند و به نوعی لوازمی تبدیل می شدند که به دور گردن بسته می شد ، روی شانه می ریختند یا به دور کمر گره می زدند.

از حدود اواخر سال 1600 تا اوایل سال 1700 ، روسری نقش کم کاربردی و “مد” تری را به شکل کراوات بازی کرد. در حقیقت این قطعه گردن ، که از پاریس نشات گرفته است ، از لباس گردن ارتش فوق الذکر کرواسی الهام گرفته شده است – نام کنایه از منبع اصلی است. کراوات ها را از یک نوار بلند پارچه ای سفید ، که به طور معمول با گلدوزی یا توری تزئین می شود ، برش می دادند. این لوازم جانبی به ویژه در بخشهایی از انقلاب فرانسه ، که در آن اندازه و اسراف رشد می کرد ، محبوب بود ، و گاهی اوقات نیمه پایین صورت را پنهان می کرد. در طول انقلاب ، گاهی اوقات كراوات در رنگهای مختلف رنگ آمیزی می شد تا وفاداری به یك طرف خاص را نشان دهد.

 

 

از آن به بعد ، روسری ها شروع به مد جریان اصلی كردند – هم برای زنان و هم برای مردان. به عنوان مثال ، گفته می شود که ناپلئون روسری ترمه از هند داشته و برای همسر اول خود ژوزفین ارسال کرده است. همچنین در این زمان ، دوک سوم کراکوف ظاهرا اولین روسری گره خورده را ایجاد کرد. با این حال ، لوازم جانبی واقعاً پس از عروج ملکه ویکتوریا به سلطنت در اوایل سال 1800 رواج یافت. او اغلب از لوازم جانبی پر زرق و برق مانند روسری های ابریشمی استفاده می کرد که به زودی بین اشراف شیک می شود ، زیرا آنها آنها را از طبقات پایین متمایز می کند.

صحبت از روسری های ابریشمی ، لوازم جانبی خاص همانطور که می دانیم اولین بار در سال 1937 توسط شخص دیگری – تیری هرمس ساخته شده است. این اولین روسری ابریشمی واقعا لوکس بود و با هرچیزی که قبل از آن بود متفاوت بود. شرکت هرمس ابریشم خام را مستقیماً از چین خریداری کرد تا به نخ ریخته شود. سپس این را در پارچه ای با کیفیت بالا که دو برابر قوی تر و سنگین تر از سایر روسری های آن زمان بود ، بافته شد. به عنوان لمس نهایی ، یک تصویر زیبا با دست روی روسری چاپ می شود. این طرح های پیچیده برای داشتن جلوه های رنگی زیبا به حدود 43 صفحه نمایش نیاز داشتند. در اولین طرح چاپ شده روسری هرمس دو زن با کلاه گیس های سفید در حال بازی بودند.

روسری به عنوان یک ضرورت

اندکی پس از آن ، ابریشم مصنوعی ابداع شد که خبر خوبی برای زنانی بود که در غیر این صورت توانایی خرید روسری های ابریشمی لوکس و گران قیمت را نداشتند. این ماده باعث شده است تا ظاهرا بسیار در دسترس تر باشد. در دهه 1940 ، روسری ها به موارد مختلف به روش های مختلفی پوشیده می شدند – در طول سال های جنگ بیشتر از اینکه یک بیانیه مد باشند ، یک ضرورت بودند. روسری های پنبه ای ، پارچه ای و پشمی نیز به عنوان سایر گزینه های کم خیرخواهانه ابریشم مد شدند. مجلات حتی به زنانی که نمی خواستند هزینه زیادی برای خرید یک کلاه جدید خرج کنند ، توصیه کردند که روسری های خود را به عمامه و ماسوره ببندند. از روسری حتی به عنوان یک اقدام ایمنی استفاده می شد – زنانی که در کارخانه ها کار می کردند مجبور بودند موهای خود را بپوشانند تا از گرفتار شدن در ماشین آلات جلوگیری کنند.

 

از آن به بعد ، روسری ها یکی از لوازم جانبی اصلی هم برای مد و هم برای عملکرد باقی ماندند. از روکش سر 1970 تا گردن هایپستر امروز ، روسری ها جای خود را در دنیای مد تثبیت کرده اند.