قبلی
بعد

.

 ترفندهای ایجاد استایل شخصی

فرض کنیم قرار نیست یک لباس اوت کوتور یا حتی آماده بخرید،اگر می خواهید سبک شخصی خود را داشته باشید باید اخبار واطلاعات دنیای مد را دنبال کنید.

هوشندانه لباس بخرید

همانطور که خوب می دانید تفاوت بزرگی میان آنچه می توانیددر فروشگاه های بزرگ وبوتیک های محلی بخرید،وجود دارد. همچنان که کمد شیک ومد روز خود را پر می کنید،باید تصمیم بگیرید کدام لباس ها ارزش بیشتر هزینه کردن را دارند وبرای کدامشان باید کمتر هزینه کنید.توصیه من این است که با انتخاب چیزهای مورد نیاز وضروری ولباس های کلاسیک ،هوشمندانه خرید کنید،زیرا این اجناس از کیفیت وسبک خاصی برخوردارند.از سوی دیگر برای اجناس مد روز کمتر هزینه کنید،چرا که خیلی زود از مد می افتند.هرگز از خریدن چند قلم جنس جالب مد روز احساس بدی نخواهید داشت وتا وقتی که از مد نیفتاده باشند در تمام طول فصل می توانید آن ها رابپوشید.

سبک های خاص خود را از روی سبک های مد روز طراحان ایجاد کنید

با دنبال کردن اخبار واطلاعات مربوط به طراحان برجسته ،می توانید با استفاده از اجناسی که متناسب با بودجه تان است،سبک ومدل خود را از روی طرح های آن ها به وجود آورید.هرطراح مشهور یا گمنام از آخرین مد روز تعریفی مخصوص به خود دارد بنابراین حتی اگر ایده های خود را از مجموعه های طراحان برجسته ای که صفحات مجلات مد را می آرایند الهام می گیرید همچنان می توانید اجناسی را بیابید که متناسب با بودجه تان باشند.

خریداری زیرک ودانا باشید

هدف شما این است که مطابق مد روز لباس بپوشید،نه اینکه قربانی مد شوید. افزایش آگاهی شما در مورد دنیای مد،خرید پوشاک را برایتان آسان تر می کند،به این ترتیب دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف فکر کردن به این موضوع کنید که آیا لباس خاصی که در فروشگاه دیده اید،مد روز است یا اینکه به فروشنده ای اعتماد کنید که تنها هدفش ایجاد انگیزه در مشتری برای خرید جنسی است که براحتی به فروش نمی رود.به جای آن می توانید با اعتماد به نفس در میان قفسه ها جست وجو کرده واجناسی را انتخاب کنید که به اطرافیان ثابت می کندسلیقه خوبی دارید واز مد روز آگاه هستید.

چه عواملی نشان می دهد که جنسی مد روز هست یا نه؟ شکل ،قد لباس، رنگ،نوع مواد یا مواردی دیگر .تا کنون چندبار شنیده یا خوانده اید که فلان رنگ مد است ؟ برای مثال اگر آبی مداست شاید بخواهیددر این فصل از سال تعدادی لباس آبی رنگ به کمد لباستان اضافه کنید. اگر می خواهید از دنیای مد آگاه باشید لازم است کارهای طراحان برجسته را دنبال کنید.به این دلیل که بسیاری از طراحانی که پوشاک مقرون به صرفه تولید می کنند،نمونه های مشابه همان سبک های طراحان برجسته می توانید با توجه به درآمد وبودجه خود از سبک های آن ها تقلید کنید.حتی اگر هرگز یکی از لباس هایی را که در گزارش هفته مد در مجله ووگ چاپ شده است نخرید،با آگاهی از مدل لباس های فشن شوها وسبک های مد روز می توانید لباس هایی را بر اساس میزان درآمد وبودجه خود انتخاب کنید که همچنان بازتابی از آخرین مد روز باشند.

پیش از اینکه جنسی را به دلیل مد بودن آن بخرید،حتما اطمینان یابید که مناسب تیپ بدنی وسبک شما باشد.اگر آبی مد است ،ولی با این رنگ احساس راحتی یا زیبایی نمی کنید از آن صرف نظر کنید.اگر شما خانمی هستید که آخرین مد روز با تیپ بدنی تان تناسب ندارد  -مثلا شلوار فاق کوتاه مد باشد،در حالی که بالاتنه شما بلند است- می توانید طبق مد روز لباس نپوشید.گزینشی عمل کنید وفقط لباسی را بپوشید که مناسب تیپ بدنی تان باشد.این امر چنان معنا نمی شود که نباید طبق مد روز لباس بپوشید.اگر می خواهید قربانی مدهای نامناسب نشوید برای نشان دادن سبک وسلیقه خود اکسسوری مد روز استفاده کنید.اگر تیپ بدنی وسبک خود پایبند باشید ،همیشه با هر لباسی شیک وبی نظیر جلوه خواهید کرد.

 

سبک یا شیوه هنری (استیل) ، عبارت از آن خصلت های صوری است که به یک اثر یا مجموعه آثار معین اختصاص دارد و آن ها را از سایر آثار متمایز می کند . واژه سبک را هم در مورد آثار یک هنرمند و هم در موردِ کلِ آثار یک مکتب هنری به کار می برند . هر سبک هنری ، نشانی از دوره تاریخی معین ، و یا مردمی معین را باز می تابد. همچنین می توان تمامی آثار یک دوره را که به واسطه ارتباطی معین در سبک از آثار سایر دوره ها متمایزند ، تحت عنوان واحد نامگذاری کرد ؛ مثلا سبک باروک گاه نیز واژه سبک به ویژگی های معینِ طرز بیانی هنریِ یک قوم یا ملت یا نژاد اطلاق می شود . .